بارگیری...
خارش سر و رفع آن

خارش سر و رفع آن

درمان خارش سر

  • 20 گرم سدر را با ۱۰ گرم جوش شیرین و ۵ گرم ماست مخلوط کرده، به پوست سر بمالید.
  • به مقداری مساوی سدر، شاه تره و جوش شیرین را با هم مخلوط کرده و به آن ماست اضافه کنید تا خمیر شود. سپس به پوست سر بمالید.
  • گل بابونه ی شیرازی را آسیاب کنید تا نرم شود. سپس مقداری آب به آن اضافه نمایید تا خمیر گردد و مانند حنا به سر بمالید. گل بابونه ی شیرازی برای خارش سر و نرمی و زیبایی مو مؤثر است.
  • سدر را با گل ختمی و گل بابونهی شیرازی مخلوط کرده و به آن آبغوره اضافه کنید تا خمیر شود. سپس آن را به سر بمالید.

درمان کورکهای سر

یک یا چند عدد از داروهای طبیعی زیر را انتخاب کرده و سرتان را با آن شستشو دهید.

 مورد، گل بنفشه، شنبلیله، آب کرفس، گل ریواس، شاه تره و سیاه دانه.

مراحل رشد مو

رشد مو سه مرحله دارد: مرحله ی رشد، مرحله ی استراحت و مرحله ی ریزش، در هر زمان، ۸۵ تا ۹۵ درصد موهای سر در مرحله ی رشد می باشند و ۵ تا ۱۵ درصد در مرحله استراحت هستند. اگر برای مو مشکلی پیش نیاید، میانگین طول عمر یک تار مو ۴ سال است.

جدول مراحل رشد مو

 مراحل رشد مو

مرحله ی آناژن : در این مرحله سلول ها تقسیم شده و به سمت بخش فوقانی پیاز مو حرکت می کند ( همان سلول های مرده). در خلال این مرحله ی رشد، این سلول ها طویل تر و بزرگتر می شود.

مرحله کاتاژن : در این مرحله مو از رویش باز می ماند و از منبع تغذیه ی خود جدا می شود. فولیکول مو چروک خورده و جمع می شود و هیچ رنگ بیشتری به مواضافه نمی شود.

مرحله ی تلوژن : این مرحله یک مرحله ی استراحت است که بعد از آن مو می ریزد و یک چرخه ی رشد جدید شروع می گردد. در این مرحله مو با کمترین کشیدگی کنده می شود و یا یک موی جدید موی قدیمی را به طرف خارج می اورد و مو می افتد .

نظرات کاربران

نظر بدهید