بارگیری...
راهنمای خرید کلاه گیس

راهنمای خرید کلاه گیس

کلاه گیس چیست ؟

کلاه گیس ( به انگلیسی wigs ) به نوعی موهای مصنوعی (الیاف) گفته می شود که بر روی یک پارچه ای دوخته شده و به وسیله یک کش بر روی سر قرار می گیرد , به عبارتی کلاهی ایت که روی آن از مو تشکیل شده است . کلاه گیس بنا به دلایل پزشکی و زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد , دلایل پزشکی مانند ریزش مو , طاسی  , شیمی درمانی  و یا صرفا جهت زیبایی و تزئین .

تاریخچه استفاده از کلاه گیس به دوران باستان بر میگردد , در آن زمان خانم ها برای مقابله با عوامل طبیعی و بیماری ها ( جلوگیری از شیوع شپش و حشرات ) مجبور به تراشیدن موهای خود می شدند , این امر باعث شد تا مصریان باستان برای زیبایی خود کلاه گیس را اختراع نمایند .

>>> در صورت داشتن هر گونه سوال و نظر در مورد کلاه گیس در بخش نظرات پایین صفحه سوالات خود را مطرح کنید تا کارشناسان ما در کمترین زمان به آن پاسخ دهند <<<

راهنمای خرید کلاه گیس

 در ابتدا باید شما سبک زندگی تان را مشخص کنید !! باید ببینید یک کلاه گیس می خواهید که بر روی سرتان ثابت بماند یا اینکه یک کلاه گیس که نیاز به رسیدگی کمی داشته باشد . پس از انتخاب وضعیت استفاده باید برای خرید یک کلاه گیس اندازه دور سر خود را گرفته ,  سپس کلاه گیس مورد نظر خود را انتخاب کنید ، در صورتیکه کلاه گیس کوچکتر و یا بزرگتر از سر شما باشد ممکن است هنگام استفاده دچار مشکل شوید . برخی از کلاه گیس های موجود در قسمت زیرین خود چسب ها و بست هایی را برای تعیین اندازه بر روی سر دارند که میتوانید با استفاده از آنها کلاه را بزرگ و کوچک کنید .

انتخاب کلاه گیس بر اساس فرم صورت

انتخاب کلاه گیس بر اساس فرم صورت

انتخاب یک کلاه گیس متناسب با فرم صورت بسیار مهم است , برخی مدل ها ممکن است شما را جذاب تر نشان دهد . در ادامه به توضیح مدل های متناسب با صورت می پردازیم :

صورت لوزی شکل

افرادی دارای صورت لوزی شکل معمولا گونه های باریک و بلند ، پیشانی بلند و چانه باریک و نوک تیز دارند . این افراد باید کلاه گیسی را انتخاب کنند که باعث کوتاه تر جلوه دادن پیشانی شود و  آن ها شود و کشیدگی صورت را تشدید نکند .

صورت قلبی شکل

افرادی که دارای چهره قلبی معمولا پیشانی پهن و چانه بسیار باریک دارند . این افراد بهتر است کلاه گیسی را انتخاب کنند که باعث کاهش عریض بودن پیشانی آن ها شود و به حالت باریک چانه آنها ظاهری متعادل ببخشد مانند کلاه گیس های چتری .

صورت بیضی شکل

انتخاب کلاه گیس برای صورت بیضی شکل راحت تر از سایر انواع چهره می ‎باشد زیرا این نوع چهره، دارای ظاهری یکنواخت و متناسب است و مدل های مختلف کلاه گیس مانند بلند ، کوتاه ، صاف و فرفری به آن زیبایی و جلوه زیادی می ‎بخشند. مدل کلاه گیس مصری  به همراه چتری برای این تیپ صورت مناسب است , استفاده از کلاه گی سهای موج دار و فر دار نیز باعث خواهد شد صورت شما توپورتر دیده شود .

صورت گرد

در صورت های گرد , فاصله خط مو تا چانه  کم است . برای این نوع افراد کلاه گیسی مناسب است که به باریک و بلند شدن چهره کمک کرده و ظاهر متعادل تری به چهره آن ها ببخشد . مدل های کوتاه و شلوغ برای این افراد مناسب است .

صورت های گلابی شکل

افرادی که دارای صورت گلابی شکل هستند ، دارای چانه گرد و پیشانی نسبتا کوچکی هستند . کلاه گیس مناسب برای این نوع چهره ، کلاه گیسی است که باعث متعادل کردن ظاهر پهن چانه شود . برای مثال مدل موهای کوتاه و زاویه دار و یا مدل هایی که دارای تاج های حجمی و باریک در اطراف صورت هستند برای این نوع افراد مناسب می ‎باشند .

صورت های مربعی

افراد دارای صورت های مربعی شکل دارای صورتی کوتاه و کوچک ، فک بزرگ ، چانه و خط موی صاف هستند . کلاه گیس مناسب برای این نوع چهره ها ، کلاه گیسی است که باعث کشیده تر و متعادل به نظر رسیدن چهره شده و تیزی چانه را ملایم تر نشان می دهد  . بهتر است فرق این کلاه‌گیس‌ها کج و بلند باشد و نوک موها به حالت تیز برش خورده باشد تا توجه را از چانه بردارد و به خودش اختصاص دهد.

صورت های کشیده و صاف

کلاه گیس مناسب برای این نوع افراد کلاه گیس های فرفری و یا موج دار می ‎باشد ؛ این مدل کلاه گیس ها باعث متعادل کردن حالت کشیده صورت در این افراد خواهد شد .

انواع کلاه گیس

کلاه گیس ها در بازار به دو صورت کلاه گیس های طبیعی و کلاه گیس با الیاف مصنوعی وجود دارد . کلاه گیس های طبیعی عموما برای مصارف روزانه و استفاده طولانی مدت مناسب ترند و معمولا قیمت های بسیار بالایی دارند . در کلاه گیس های طبیعی از موهای طبیعی انسان استفاده می شود که طی مراحلی تمیز و ضدعفونی می گردد و سپس به رنگ دلخواه در می آید . کلاه گیس های مصنوعی نسبت به نوع طبیعی مقرون به صرفه تر هستند و از الیاف مصنوعی شبیه موی انسان ساخته می شوند . کلاه گیس های مصنوعی دارای رنگ های فانتزی و مدل های بسیار متنوعی می باشند .

معمولا کلاه گیس ها در سه اندازه کوتاه ، متوسط و بلند در دو نوع زنانه و مردانه  ساخته می شوند .کلاه گیس های کوتاه حدودا اندازه ای تا روی گردن ،کلاه گیس های متوسط حدودا تا روی شانه و کمی پایین تر و کلاه گیس های بلند طولی حتی به اندازه 1 متر یا بیشتر طول دارند .

برای استفاده از کلاه گیس باید در ابتدا یک کلاه طاسی تهیه گردد تا موهای زیرین سر را بپوشاند . کلاه طاسی بصورت جداگانه قابل خرید است و در برخی محصولات بصورت رایگان ممکن است وجود داشته باشد .

نحوه مراقبت و شستشوی کلاه گیس

کلاه گیس ها هم مانند موی طبیعی نیاز به مراقبت و نگهداری دارند اما به ندرت نیاز به شستشو دارند . معمولا کلاه گیس ها در برابر ذرات آلودگی و گرد و غبار مقاوم ساخته می شوند به طور میانگین هر کلاه گیس بسته به جنس (مصنوعی و یا طبیعی) هر 2 تا 6 ماه یکبار نیاز به شستشو خواهد داشت .

برای شستن کلاه گیس ها باید به نکاتی که بر روی بروشور  شرکت سازنده توجه کنید و یا هنگام خرید شرایط شستشو را از فروشنده سوال نمایید . معمولا کلاه گیس ها ( مصنوعی و طبیعی ) دارای مقاومت بالایی هستند و برای شستشو آنها می توان از یک شامپوی حاوی نرم کننده و روغن های گیاهی استفاده نمود لازم به ذکر است در برخی از کلاه گیس ها شما تنها مجاز هستید که از شامپوهای مخصوص کلاه گیس استفاده نمایید تا آسیبی به بافت موها وارد نشود .

بهتر است هنگام شستشو کلاه گیس از آب ولرم متمایل به سرد استفاده کنید تا به موها آسیب وارد نشده و دچار کشیدگی و وز شدگی نشوند , بهتر است بعد از شستشو با شامپو از یک نرم کننده ملایم استفاده کنید تا حالت موها حفظ گردد . از شانه زدن کلاه گیس ها در حالت خیس جدا خودداری کنید چرا که باعث آسیب جدی به آن خواهد کرد . عموما بعد از شستشو توصیه میشود که آب اضافی را با فشار دادن ملایم موها و استفاده از یک پارچه کتانی بگیرید سپس آن را بر روی پایه مخصوص به خود در قسمتی که هوا جریان داشته باشد (نه در معرض باد و هوای آزاد) قرار دهید تا کاملا خشک شود .

بعد از خشک شدن ابتدا با دست به موها حالت دهید سپس به آرامی با شانه مخصوص کلاه گیس موها را مرتب کنید .اگر هنگام شانه زدن به روش غیر اصولی اینکار را انجام دهید و یا از شانه نامرغوب استفاده کنید ممکن است آسیب جدی به موها وارد کنید .

در صورتیکه تمایل به تغییر حالت و شکل کلاه گیس دارید می توانید با کمک یک آرایشگر آنرا به حالت دلخواه درآورید . برخی از کلاه گیس ها قابلیت استفاده از ژل , اسپری حالت دهنده و واکس مو و یا استفاده از سشوار , اتوی مو , فر کننده ها و ... را دارند ( هنگام خرید به این نکته دقت کنید و از فروشنده قابلیت آرایش مو و تحمل حرارت را بپرسید )

سوالات متداول

سوالات متداول

قیمت یک کلاه گیس خوب چقدر است ؟

معمولا اکثر خانم ها از کلاه گیس مصنوعی استفاده می کنند , کلاه گیس های مصنوعی معمولا دارای قیمت مناسب بوده و نیاز به نگهداری کمی دارند , قیمت یک کلاه گیس خوب مصنوعی معمولا 200 تا 800 هزار تومان می باشد .

طول عمر یک کلاه گیس مصنوعی چقدر است ؟

کلاه گیس های با موی طبیعی معمولا با استفاده روزانه و نگهداری مناسب طول عمری یکساله یا بیشتر دارند . کلاه گیس های با الیاف مصنوعی در صورت مصرف روزانه طول عمری معادل 4 تا 6 ماه خواهند داشت .

کدام نوع کلاه گیس بهتر هستند ؟

کلاه گیس های جلو تور از سایر کلاه گیس ها بهتر هستند , پوشیدن کلاه گیس جلو تور بسیار ساده بوده و طبیعی جلوه می دهند . کلاه گیس جلو تور موهای یکدستی را برای شما فراهم می آورد و نیاز به بریدن و سفارشی سازی ندارند . کلاه‌گیسی  بخرید که بدون نیاز به تنظیم به‌خوبی روی سر بنشیند و اندازه‌ دور آن با اندازه دور سرتان یکی باشد.

کلاه گیس موی مصنوعی بهتر است یا موی طبیعی ؟

شکل دادن به کلاه گیس موی طبیعی آسان تر است و شما می توانید موهارا به شکل دلخواه درآورید , از طرفی موهای طبیعی زمان بیشتری را حالت دار باقی خواهند ماند . این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کلاه گیس موی طبیعی قیمتی به مراتب بیشتر دارد .

برای افراد دارای پوست گرم چه نوع کلاه گیسی مناسب است ؟

اگر رنگ پوستتان خنثی است می‌توانید به‌راحتی سراغ رنگ های بلوند , عسلی، قهوه‌ای، مسی و رنگ‌هایی با تناژ قرمز بروید.

برای افراد دارای پوست سرد چه نوع کلاه گیسی مناسب است ؟

اگر رنگ پوستتان سرد است می‌توانید سراغ رنگ های بلوند , پلاتینی ، مشکی پرکلاغی یا قرمز آتشین بروید.

برای خرید کلاه گیس چطوری دور سر را اندازه گیری کنیم ؟

یک متر پارچه‌ای بردارید , سر متر را از وسط پیشانی‌تان تنظیم کنید و آن را دور سر و به سمت پایین بکشید و به نقطه‌ای که شروع کرده‌اید برگردید. منظور از سمت پایین، جایی است که کلاه‌گیس تمام می‌شود؛ جایی در حدود پایان خط رویش مو. متر را نباید از روی گوش‌ها رد کنید؛ بلکه باید بالای گوش قرارش دهید. معمولاً متوسط اندازه دور سر حدود 56 سانتی‌متر است. اگر اندازه خیلی کمتر یا بیشتر شد احتمالاً روش اندازه‌گیری‌تان اشتباه است.

نحوه نصب کلاه گیس

نظرات کاربران

نظر بدهید